Akcja pomocy prawnej dla osób pokrzywdzonych przestępstwem - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Akcja pomocy prawnej dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Data publikacji 19.02.2018

Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W wielu miejscach w całej Polsce można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Punkt pomocy dla poszkodowanych zostanie uruchomiony również w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Włączają się w nią sądy, prokuratury, policja, prawnicze samorządy zawodowe oraz liczne organizacje pozarządowe.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związany jest z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 r., która wskazała na konieczność stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz podejmowania działań na rzecz poprawy ich położenia.  Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby tych osób oraz przynieść im skuteczną pomoc.

Osobom chcącym skorzystać z bezpłatnej porady prawnej w trakcie obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" w Komendzie Powiatowej Policji w Wągrowcu, mogą to uczynić w godzinach od 8:00 do 22:00. Taka pomoc zostanie również udzielona w Komisariacie Policji w Skokach i Posterunku Policji w Gołańczy w godzinach ich funkcjonowania.

Więcej: odwiedź stronę www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl