PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA

Data publikacji 21.03.2017

W kolejnym dniu działań, policjanci na terenie całej Wielkopolski prowadzili kontrole na drogach województwa. Policjanci wągrowieckiej drogówki również prowadzili zapowiadane przez cały zeszły tydzień kontrole, a efektem ich pracy są kolejni kierowcy zatrzymani za przekraczanie dozwolonej prędkości.

Czas prowadzenia pogadanek i pouczania dobiegł końca. Od niedzieli trwają działania „Prędkość – zero tolerancji”. Biorą w nich udział policjanci ruchu drogowego. Działania prowadzone są w całej Wielkopolsce. Na drogi powiatu skierowano wczoraj po raz drugi patrole wyposażone w mierniki prędkości oraz radiowóz z wideorejestratorem.

Policjanci w dniu wcorajszym skontrolowali 69 kierowców samochodów zarówno osobowych, jak i innych. 63 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, z czego 44 właśnie za przekroczenie dozwolonej prędkości, w tym 11 kierujących pojazdami ciężarowymi. 8 kierowców z różnych powodów straciło dowody rejestracyjne.

Policyjne działania potrwają do piątku 24 marca, a ponieważ nadmierna prędkość jak widać jest zjawiskiem występującym zbyt często, to należy je stanowczo eliminować. W dniu dzisiejszym policjanci wągrowieckiej drogówki wyruszyli na drogi ponownie.