Powiatowy Konkurs Filmowy "Wolny od uzależnień" - KONKURSY - KPP Wągrowiec

Powiatowy Konkurs Filmowy "Wolny od uzależnień"

Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu przy współudziale samorządów powiatu wągrowieckiego organizuje 5 edycję, Powiatowego Konkursu Filmowego „WOLNY OD UZALEŻNIEŃ”. Zapraszamy do udziału, zgłoszenia do 20 maja.

Konkurs ma na celu propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia oraz pozytywnych form zachowania - wolnych od uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard, internet itd.), przemocy, agresji, łamania prawa.

Chcesz wziąć w nim udział? jesteś uczniem klas 6-8 szkoły podstawowej, któregoś z gimnazjów, lub szkoły średniej mieszczącej się na terenie powiatu wągrowieckiego? Stwórz drużynę 2 lub 3 osobową, nakręć film ostrzegający przed nałogami, promujący wolność od uzależnień. Czas trwania filmu do 5 minut.

Zgłoś się do swojego nauczyciela/wychowawcy w szkole, lub opiekuna w kole zainteresowań, klubie i powiedz że z grupą przyjaciół chcesz nakręcić film. Konkurs jest otwarty. Nadto szkoły w powiecie mają informację o konkursie.

Opiekun grupy wypełnia kartę zgłoszeniową, którą wraz z filmem musi zostać dostarcza do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, Skokach, Gołańczy lub Damasławku do poniedziałku 20 maja do godziny 14:00 - szczegóły w regulaminie

Szkoły lub instytucje pozaszkolne mogą zgłosić kilka drużyn. Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa są do pobrania jako załączniki do strony, zostały one również przesłane do szkół.

Twórcy 10 najwyżej ocenionych przez jury prac, a także ich koledzy i koleżanki będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia swojego dzieła na dużym ekranie. Twórcy trzech najwyżej ocenionych filmów nagrodzeni zostaną nagrodami rzeczowymi.

Pokaz filmów odbędzie się w piątek 31 maja o godzinie 10:00 w sali Kina MDK w Wągrowcu

Partnerami konkursu i zarazem fundatorem nagród są jednostki samorządowe powiatu wągrowieckiego.

Pliki do pobrania