Pot, zmęczenie, wszystko dla Patryka - Z życia jednostki - KPP Wągrowiec

Z życia jednostki

Pot, zmęczenie, wszystko dla Patryka

Gra w piłkę nożną przynosi wiele radości, a jak można tym samym przyczynić się do pomocy drugiemu człowiekowi, to radość i satysfakcja są podwójne. Zdobycie trzeciego miejsca w turnieju również cieszy, najważniejsze jednak to cel.

W sobotę 15 września policjanci z Wągrowca zagrali w Piłkarskim Turnieju Charytatywnym Gramy Dla Patryka. W skład drużyny wchodzili policjanci z każdej komórki wągrowieckiej komendy, od służby patrolowej począwszy, a na służbie dyżurnej skończywszy. Drużyna została objęta honorowym patronatem Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, który oprócz opłat za uczestnictwo, przekazał na rzecz Patryka darowiznę. Tydzień wcześniej policjanci przeprowadzili zbiórkę w komendzie, zebrana kwota wraz z maskotką przekazana została organizatorom festynu. Maskotka Sierżanta Pyrka podczas licytacji osiągnęła niebagatelną kwotę 300 złotych.

Sobotnia walka była zacięta, trzy wygrane, jedna przegrana i jeden remis pozwoliły na uzyskanie 3 miejsca. Jednak nie wynik był w tym wszystkim najważniejszy, tylko efekt – pomoc Patrykowi i przybliżenie celu jakim jest bardzo drogie leczenie.

Pomagamy i chronimy.