24 lipca – Święto Policji - Z życia jednostki - KPP Wągrowiec

Z życia jednostki

Strona znajduje się w archiwum.

24 lipca – Święto Policji

Dzisiaj odbyły się uroczystości związane z obchodami 99 rocznicy powstania Policji Państwowej. O godzinie 7:30 w kościele pw. Św Jakuba Apostoła – fara odprawiona została msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Policji. O godz. 10:00 Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia.

W obchodach udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w poznaniu inspektor Rafał Pawłowski, a także zaproszeni goście: Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, burmistrzowie, wójtowie miast i gmin powiatu wągrowieckiego oraz przedstawiciele służb i jednostek samorządowych współpracujących z wągrowiecką Jednostką Policji, Prokurator Rejonowy Renata Bocheńska-Bejnarowicz, policjantki,policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczeni został asp. Sztab Jarosław Szkutnicki, brązowym medalem za długoletnią służbę odznaczony został nadkom. Mikołaj Szydzik

W trakcie obchodów policjantkom i policjantom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

ASPIRANTA SZTABOWEGO

Cholewiński Robert, Krawczak Mariusz, Słoma Sławomir ,Szkutnicki Jarosław

STARSZEGO ASPIRANTA

Futro Tomasz ,Majewski Hubert , Polcyn Jarosław

ASPIRANTA

Ciszewski Damian, Drzewiecki Patryk, Kamiński Daniel, Kolendo Arkadiusz, Łapacz Anna, Sandecka Izabela

MŁODSZEGO ASPIRANTA

Dworek Damian, Tomczak Agnieszka

SIERŻANTA SZTABOWEGO

Bodus Bartłomiej, Górniak Adam, Kasperkowiak Daria, Kołodziejczuk Michał, Korbal Łukasz, Kutzner Krzysztof, Sytek Jarosław, Szymański Krzysztof, Zieliński Dominik

STARSZEGO SIERŻANTA

Karpiński Paweł, Nowak Tomasz, Porębny Piotr, Szulc Marta, Tworek Tomasz, Wesołowski Marcin, Zaremba Anna

SIERŻANTA

Grzegorek Kamil, Kamut Dawid, Kosmowski Paweł

STARSZEGO POSTERUNKOWEGO

Remus Monika, Mantaj Adrianna, Stankiewicz Kacper

 

Po wręczeniu awansów i wyróżnień, głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektor Rafał Pawłowski, gratulując i doceniając pracę wągrowieckich policjantów. Zaznaczył że dzisiaj policjant musi być wszechstronnie uzdolniony, być psychologiem, prokuratorem, sędzią i wykonawcą wyroku, a na to wszystko ma tylko ułamki chwil. Komendant Pawłowski wysoko ocenił sposób wykonywania obowiązków służbowych przez policjantów. O tym że wykonywana jest dobrze świadczy również poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Następnie głos zabrał Starosta Wągrowiecki, który zaznaczył, że wśród wielu powiatów, to właśnie wągrowieccy policjanci stawiani są za wzór na polu pracy profilaktycznej z dziećmi i młodzieżą.

Komendant Sławińska podziękowała policjantom za ich oddanie służbie,niejednokrotne narażanie siebie podczas podejmowania trudnych interwencji. Podziękowała również rodzinom policjantów, podkreślając fakt, że służba w Policji nie zawsze godzi pracę z obowiązkami rodzinnymi.

Wyrazy podziękowania skierowała również do samorządowców za wsparcie, a także paniom i panom prokuratorom za owocną współpracę. Podziękowania i wyrazy życzliwości Komendant Sławińska złożyła również przedstawicielom mediów wągrowieckich, na których pomoc możemy liczyć zarówno w trakcie prowadzonych przez nas działań, ale też nierzadko opisują sposób służby funkcjonariuszy wyrażony w opinii lokalnych społeczności.

Podczas tego święta pamiętamy również o ludziach, którzy swoje życie związali z Policja, a których dziś już nie ma wśród nas. O spokój duszy zmarłych funkcjonariuszy i pracowników Policji pamiętaliśmy podczas mszy świętej, ale również modląc się nad ich grobami.