Nowe radiowozy w służbie wągrowieckiej Policji - Z życia jednostki - KPP Wągrowiec

Z życia jednostki

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy w służbie wągrowieckiej Policji

Od dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, a także dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Wągrowcu, będą wykorzystywać w służbie nowe radiowozy.

Dzisiaj odbyła się uroczystość przekazania policjantom dwóch nowych radiowozów w ramach programu współfinansowania zakupów przez samorządy. Uroczystość odbyła się na parkingu przed budynkiem komendy, a udział w niej wzięli Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu insp. Magdalena Sławińska, Burmistrz Miasta Wągrowca Krzysztof Poszwa, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu nadkom. Mikołaj Szydzik, kadra kierownicza i policjanci, którzy na co dzień będą wykorzystywać radiowozy w służbie. Przed wyjazdem do służby samochody zostały poświęcone przez zaproszonego na uroczystość ks. kan. Piotra Kalinowskiego.

W trakcie uroczystości Komendant Sławińska podziękowała za zaangażowanie, za wsparcie i ofiarowaną pomoc finansową, na zakup sprzętu, który będzie niezawodny. Oznakowane radiowozy marki Opel Astra w wersji Sports Tourer posiadają silnik 1.6 Turbo o mocy 200KM. Każdy przekazany radiowóz kosztował niemal 72 tys. złotych, a środki na jego zakup pochodziły z budżetu Starostwa Wągrowieckiego – 50 tyś złotych, Miasta Wągrowca – 15 tys. złotych, pozostała kwota pochodzi ze środków Komendy Głównej Policji.