Wigilia - Z życia jednostki - KPP Wągrowiec

Z życia jednostki

Strona znajduje się w archiwum.

Wigilia

Klimat świąt zawitał do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. W świetlicy odbyło się spotkanie wigilijne policjantów i pracowników wągrowieckiej jednostki . Nie zabrakło zaproszonych gości, choinki, kolęd, życzeń przy łamanym opłatku.

Spotkanie się przy stole, połamanie opłatkiem i złożenie wzajemnych życzeń, to w wągrowieckiej Policji tradycja. Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu insp. Magdalena Sławińska złożyła funkcjonariuszom i pracownikom Policji życzenia dla nich i dla ich rodzin. Życzyła wszelkiej pomyślności na nowy rok. Zwracając się do gości – Starosty Wągrowieckiego pana Tomasza Kranca, Przewodniczącej Rady Powiatu pani Małgorzaty Osuch, Prokurator Rejonowego pani Renaty Bocheńskiej Bejnarowicz, podziękowała za współprace, zrozumienie.

Istotę narodzin Jezusa Chrystusa w grocie betlejemskiej przybliżył ks. kan. Piotr Kalinowski, życząc, aby dobro jakie temu towarzyszyło zagościło w wszystkich sercach. Do życzeń przyłączyli się goście, bezpośrednio zwracając się do funkcjonariuszy. Przewodnicząca Rady Powiatu składając życzenia podziękowała za trud służby, kiedy większość świąteczny czas spędza w gronie najbliższych, to policjanci pełniąc służbę, dbają o nasze bezpieczeństwo. W nawiązaniu do tajemnicy Narodzenia Pańskiego podziękowała za dobro które płynie z serc funkcjonariuszy.

Łamanie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnie życzeń rozpoczęło już mniej oficjalną część spotkania, podczas której można było usiąść przy wigilijnym stole, gorącej kawie i świątecznych wypiekach.