Agresywne załatwianie spraw wśród nastolatków - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Agresywne załatwianie spraw wśród nastolatków

Data publikacji 14.03.2019

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny wągrowieckiej jednostki Policji został powiadomiony przez operatora numeru alarmowego 112 o pobiciu jednego z uczniów na terenie jednej ze szkół średnich w Wągrowcu.

Policjanci którzy udali się na miejsce ustalili, że jeden z uczniów pokrzywdzony został przestępstwem ze strony trzech innych nastolatków. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został ona zaatakowany i pobity. Do zdarzenia tego doszło na korytarzu jednej z kondygnacji budynku.

Sprawne i kompetentne działanie dyrekcji placówki pozwoliło policjantom na skuteczne i szybkie ustalenie, a konsekwencji zatrzymanie osób związanych z zajściem. Trzech uczniów zostało zatrzymanych, są oni w wieku 16 i 17 lat. Dwóch z nich po złożeniu wyjaśnień zostało przekazanych pod opiekę rodzicom, natomiast jeden z nich noc spędził w policyjnym areszcie i czeka na dalsze czynności procesowe. Okoliczności zdarzenia będą badane przez prokuraturę, a także z uwagi na wiek sprawców, przez Wydział Nieletnich Sądu Rejonowego w Wągrowcu.