Albo zdecydowanie za szybko albo pod znacznym wpływem - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Albo zdecydowanie za szybko albo pod znacznym wpływem

Data publikacji 07.03.2019

Policjanci wągrowieckiej drogówki w ostatnim czasie podczas kontroli pojazdów ujawnili dwóch kierujących, których z uwagi na okoliczności warto wymienić w krótkiej publikacji.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący pojazdem marki Mercedes. 54-letni mieszkaniec Kruszwicy został wczoraj około godziny 18:00 skontrolowany przez policjantów w Brzeźnie. Całe szczęście nie zabił nikogo. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Grozi mu kara od 5 tysięcy złotych grzywny i 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Na nic się zdadzą dodatkowe zabezpieczenia, aktywne znaki stop, jak wyobraźnia kierujących jest ograniczona, że w zasadzie jej brak. Policjanci wykonujący pomiar prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali pojazd Kia Optima. Kierująca nim kobieta na ul Bobrownickiej w Wągrowcu poruszała się z prędkością 102 km/h. Czy kierujący poruszający się tak szybko jest w stanie odpowiednio zareagować na nieprzewidywalną sytuację na drodze? Co jeśli z drogi podporządkowanej wyjedzie inny pojazd? Czy kierujący, który decyduje się na jazdę z taką prędkością myśli o ewentualnych skutkach?

Apelujemy o rozsądek!