Strzelcy w gotowości do niesienia pomocy - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strzelcy w gotowości do niesienia pomocy

Data publikacji 04.12.2018

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu przybył oddział Niezłomnych Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej, aby złożyć meldunek o gotowości do Akcji Zima.

W poniedziałek o godzinie 16:00 do Komendy Powiatowej Policji przybyli członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej oddział Niezłomni Wągrowiec. Dowódca Kpt. ZS Krzysztof Drewicz po uprzednim uformowaniu oddziału, złożył na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu insp. Magdaleny Sławińskiej meldunek o rozpoczęciu „Akcji Zima 2018-2019”. Działania Strzelca w tej formie kontynuowane są cyklicznie, a jest to już ich 6 odsłona.

Strzelcy” w trakcie jej trwania są w kontakcie z służbami odpowiedzialnymi za ratowanie życia i zdrowia osób. Współpraca wągrowieckiego oddziału Strzelca polega m. in na stałym kontakcie z Policją. Dobrą praktyką jest stały kontakt dowódcy oddziału z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych KPP w Wągrowcu, do którego trafiają niepokojące sygnały o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji, gdzie pomóc może dzielnicowy.