Nieodpowiedzialni kierujący i dramatyczne skutki ich decyzji - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Nieodpowiedzialni kierujący i dramatyczne skutki ich decyzji

Data publikacji 04.10.2018

Ostatnie dni obfitowały w zdarzenia drogowe, których uczestnicy poważnie ucierpieli. Uczestnik jednego z nich w stanie krytycznym został zabrany do szpitala, uczestnik kolejnego został tymczasowo aresztowany.

Do poważnego w skutkach wypadku doszło w sobotę rano na drodze w Rejowcu. Tam poszkodowanym został 61-letni rowerzysta. Mężczyzna poruszał się tą samą drogą co kierujący VW Transporterem. Kiedy kierujący busem wykonywał manewr wyprzedzania, wówczas zabrakło odległości pomiędzy samochodem, a rowerzystą. Uderzony prawym lusterkiem mężczyzna upadł na ziemię, doznał wielonarządowego urazu, w stanie ciężkim został zabrany do szpitala.

Kilka godzin wcześniej na ul. Janowieckiej doszło również do wypadku. Tam kierujący samochodem BMW 530D stracił panowanie nad samochodem, zjechał na chodnik i uderzył w drzewo. Kierujący po uderzeniu w drzewo oddalił się z miejsca pozostawiając w samochodzie dwóch pasażerów, jeden z nich doznał złamań biodra i nogi. Mężczyzna jeszcze tej samej nocy został zatrzymany przez patrol funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Wągrowca. Został on zatrzymany do wyjaśnienia i osadzony w policyjnym areszcie, pobrano mu również krew do badań. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – badanie wykazało około 1 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego znajdując się w stanie nietrzeźwości. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przypominamy, że jeśli w wypadku ktoś poniósł śmierć albo doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może być orzeczona wobec sprawcy kara pozbawienia wolności od 9 miesięcy do 12 lat. Natomiast zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych może mieć wymiar dożywotni.

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w Niemczynie. Tam 31-letni kierujący Renault Scenic zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z Renault Clio. Kierujący nim mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego doznał licznych złamań twarzoczaszki. Policjanci za rażące naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym, zdecydowali o zatrzymaniu kierującemu Renault Scenic prawa jazdy.