Policjanci zabezpieczali przejazd rowerzystów - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Policjanci zabezpieczali przejazd rowerzystów

Data publikacji 21.09.2018

Dzisiaj z okazji trwającego tygodnia zrównoważonego transportu i jutrzejszego „Dnia Bez Samochodu” setki młodych rowerzystów przejechało ulicami miasta Wągrowca. Sprawny i bezpieczny przejazd przez miasto zapewnili wągrowieccy policjanci.

Poruszanie się po wągrowieckich drogach w ostatnim czasie to nie lada wyzwanie. Trwający remont jednej z głównych arterii miasta sprawia, że ruch na ulicach w innych jego częściach jest bardziej zagęszczony. Alternatywą dla poruszania się samochodem jest wybranie komunikacji miejskiej, albo co jest jeszcze szybszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem - roweru.

Właśnie rowerzyści zamanifestowali dzisiaj swoją obecność. Urządzony ulicami miasta rajd rozpoczął się na terenie szkoły przy ul. Św. Wojciecha, skąd ulicami Reja, Kcyńską, Przemysłową, Kolejową, Cysterską, Opacką, Klasztorną i Al. Jana Pawła II dotarł na ul. Rynek.

Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali wągrowieccy policjanci, którzy obstawili każde skrzyżowanie, aby kolumna rowerzystów bez przeszkód mogła dotrzeć do celu. Na czele kolumny jechał również patrol rowerowy. Policjanci przekazali również wiele istotnych rad dotyczących bezpieczeństwa, zgromadzonym na rynku rowerzystom i pieszym. Zaprezentowano, jak istotne znaczenie ma bycie widocznym i jak dobrze jest nosić jasne ubrania, a przede wszystkim elementy odblaskowe.