Kolejni kierujący bez uprawnień - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Kolejni kierujący bez uprawnień

Data publikacji 17.09.2018

Funkcjonariusze z wągrowieckiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania aż dwóm lekkomyślnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedne z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego też, podczas szczególnym nadzorem obejmujemy miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów i przekraczania dozwolonej prędkości.

W niedzielę dwóch kierujących straciło prawa jazdy. Kierujący motocyklem BMW mieszkaniec Turku, został zatrzymany do kontroli drogowej w Skokach na ul Wągrowieckiej. Motocyklista przekroczył w tym miejscu prędkość o 52 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy, otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.

Podobny los spotkał kierującego Oplem Corsa mieszkańca Mieleszyna. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w miejscowości Miłosławice. Ten kierujący poruszał się z większą prędkością. Osiągnięte przez niego 112 km/h wystarczyło aby zasłużyć na 400 złotowy mandat, 10 punktów karnych i uwolnienie się od prawka na trzy miesiące.

Trwa tydzień zrównoważonego transportu. W jego trakcie policje zrzeszone w Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL przeprowadzą działania ukierunkowane na zminimalizowanie skutków wypadków drogowych. Działania pod nazwą European Day Without A Road Death – EDWARD, przeprowadzone zostaną już za dwa dni, w środę 19 września.