Kierowcy ze zbyt ciężką nogą - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Kierowcy ze zbyt ciężką nogą

Data publikacji 14.09.2018

Zmiana pogody, chłodniejsze powietrze, czy opady deszczu, nic nie jest w stanie ostudzić temperamentu kierowców, którzy jeżdżą zdecydowanie za szybko.

Kierująca BMW mieszkanka gminy Wągrowiec w miejscowości Lęgniszewo znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość. Osiągnięte 110 km/h w obszarze zabudowanym sprawiło, że otrzymała 400 złotowy mandat i 10 punktów karnych. Kobiecie zostało również zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Kolejnym kierującym, a zarazem niechlubnym rekordzistą w tym zestawieniu został Bydgoszczanin, który swoją Skodą w terenie zabudowanym w miejscowości Lęgniszewo, poruszał się z prędkością 125 km/h. Ten kierowca również stracił prawo jazdy, zyskał natomiast 10 punktów i 400 złotowy mandat.

Kolejny kierujący nieznacznie przekroczył stówkę w zabudowanym. Przepisy jednak i dla niego są równie stanowcze. Mieszkaniec Lubonia za jazdę w Brzeźnie Starym z prędkością 102 km/h ukarany został 400 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. 3 miesięczny zakaz prowadzenia samochodu to dodatkowy bonus.

Kierowco ZWOLNIJ !