Niecodzienna sytuacja na ulicach Poznania - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienna sytuacja na ulicach Poznania

Data publikacji 06.09.2018

Pełniąc służbę policjanta możemy być pewni jednego, że musimy być gotowi na nieoczekiwane sytuacje. Policjanci dzielnicowi z Wągrowca zmierzyli się z jedną z nich podczas pobytu w Poznaniu.

Aspirant Rafał Jaworski i aspirant Patryk Góralski to wągrowieccy funkcjonariusze z 15-letnim stażem. Asp. Jaworski na co dzień kieruje pracą wągrowieckich dzielnicowych, natomiast asp. Góralski wykonuje obowiązki dzielnicowego w Rejonie Służbowym nr III w Wągrowcu.

W poniedziałek w związku z pełnieniem obowiązków służbowych udali się do Poznania. O godzinie 10:50 wyjeżdżając z ul. Taborowej w kierunku Wągrowca, na ulicy podbiegł do nich bardzo zdenerwowany mężczyzna, który oświadczył, że jego partnerka właśnie rodzi, jest w 37 tygodniu ciąży i czy mogą pomóc im dojechać do Szpitala Wojewódzkiego na ul. Juraszów.

Policjanci poinformowali dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu o powyższym fakcie, niezwłocznie włączyli sygnały świetlno-dźwiękowe i eskortując pojazd udali się pod wskazany adres. Około 6 kilometrowy odcinek po zatłoczonych ulicach stolicy Wielkopolski został pokonany w niecałe 8 minut. Na miejscu rodzącą kobietę przejął zespół pogotowia ratunkowego.

Pomagamy i chronimy.

DZ