Uratowali życie zdesperowanego wągrowczanina - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Uratowali życie zdesperowanego wągrowczanina

Data publikacji 05.09.2018

Dramatyczny telefon, który odebrał dyżurny i ani chwili do stracenia. Zdesperowany i zdecydowany na ostateczny krok wągrowczanin, w ostatniej chwili został uratowany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wągrowcu.

Mł. asp. Daniel Kamiński i sierż. Paweł Karpiński na co dzień kontrolują ruch i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców na drodze. W poniedziałek 27 sierpnia około godziny 20:00 usłyszeli po stacji informację od dyżurnego jednostki, że życie jednego z wągrowczan może znajdować się w dużym niebezpieczeństwie.

Chwilę wcześniej dyżurny jednostki odebrał dramatyczny telefon. Zadzwonił do niego 45-letni mężczyzna i się przedstawił, z jego wypowiedzi można było wnioskować, że znajduje się pod wpływem alkoholu i przechodzi załamanie. Oświadczył dyżurnemu, że ma dosyć życia i chce się powiesić. Po chwili telefon się rozłączył. Każda kolejna próba kontaktu z mężczyzną nie przynosiła efektu, jedyna nadzieja była w patrolach Policji, które uzyskawszy informację o desperacie przeszukiwały miasto.

Kilkanaście minut później radiostacja dyżurnego odezwała się ponownie. Zgłosił się patrol ruchu drogowego, którego dowódcą był mł. asp. Daniel Kamiński „Zero podeślij karetkę!”. Policjanci odnaleźli mężczyznę. Zwieszony na pasku od spodni, został odnaleziony przy wiadukcie kolejowym niedaleko ul. Cysterskiej w Wągrowcu.

Funkcjonariusze nie tracąc ani chwili uwolnili szyję mężczyzny ze skórzanej pętli. Nieprzytomne ciało ułożyli na ziemi i rozpoczęli reanimację. Po chwili mężczyzna zaczął oddychać. Odzyskał przytomność. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał mężczyznę do szpitala.

Pomagamy i chronimy.