Żył z kasy kościelnej i wpadł - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Żył z kasy kościelnej i wpadł

Data publikacji 04.09.2018

W ręce policjantów wpadł wągrowczanin, który od ponad roku włamywał się do skarbon w jednym z wągrowieckich kościołów.

Pod koniec wakacji policjanci otrzymali zgłoszenie z jednej z wągrowieckich parafii o osobie która w podejrzany sposób zachowuje się we wnętrzu świątyni. Mężczyzna już wcześniej zwrócił uwagę miejscowego proboszcza i kościelnego. Jak poinformowali policjantów, nie uszło ich uwadze, że „coś majsterkuje” przy skarbonach.

W poniedziałek 27 sierpnia, mężczyzna znów odwiedził kościół. Proboszcz wraz z kościelnym postanowili zadziałać. Powiadomili Policję i ujęli mężczyznę. Wezwani policjanci błyskawicznie pojawili się na miejscu i zatrzymali 41-letniego mieszkańca Wągrowca. Mężczyzna nie zdążył jeszcze nic ukraść, jednak jak się później okazało do kradzieży był świetnie przygotowany. Posiadane przez niego w plecaku narzędzia pozwalały na okradanie skarbon.

Policjanci dzielnicowi ustalili na miejscu w jaki sposób mężczyzna postępował, jak się włamywał do poszczególnych skarbon i jakie kwoty uzyskiwał. Przyznał się do dokonania kilkunastu włamań. W trakcie prowadzonego dochodzenia mężczyźnie zdołano postawić 15 zarzutów kradzieży z włamaniem za które grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.