Zatrzymania poszukiwanych przestępców - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Zatrzymania poszukiwanych przestępców

Data publikacji 17.08.2018

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KPP w Wągrowcu od początku miesiąca zatrzymano pięć osób, za którymi wydany był list gończy. Jeden z zatrzymanych ukrywał się od 2011 roku.

Ukrywający się od 7 lat Mirosław K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji niemieckiej w miejscowości Bassum na terytorium niemiec. Do zatrzymania doszło na początku sierpnia.

8 sierpnia zatrzymany został Łukasz K. Mężczyzna był ścigany za popełnienie przestępstwa z art 288 KK – zniszczenie mienia. Teraz odbędzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymany został na terenie Wągrowca.

Tego samego dnia wągrowieccy funkcjonariusze zatrzymali Krzysztofa K. Mężczyzna dopuścił się popełnienia przestępstwa z art 178a §4 K.K.- prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo zasądzona została kara półtora roku pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się na terenie Belgii. Podjęte ustalenia pozwoliły na jego zatrzymanie kiedy przebywał na terenie powiatu wągrowieckiego.

Za dokonanie kradzieży i uszkodzenie rzeczy – artykuły 278 i 288 Kodeksu Karnego- poszukiwany był Kamil. I. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie 2 listów gończych. Zatrzymany został na terenie Wągrowca w dniu 13 sierpnia br. Teraz odbędzie zasądzoną karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Poszukiwany za kradzieże- art 278 Kodeksu Karnego - Marek K. uciekł przed wymiarem sprawiedliwości na wyspy brytyjskie. Zatrzymany został jednak przez funkcjonariuszy przeprowadzających kontrolę w Słubicach. Mężczyzna teraz odbędzie zasądzoną karę 4,5 miesiąca pozbawienia wolności.

 Wizerunki poszukiwanych listami gończymi przestępców z powiatu wągrowieckiego dostępne są pod poniższym linkiem:

http://www.wagrowiec.policja.gov.pl/w28/poszukujemy/181898,Osoby-poszukiwane-na-podstawie-listow-gonczych.html