Kolizje, kolizje, kolizje - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Kolizje, kolizje, kolizje

Data publikacji 19.07.2018

Kierowcy nie nadążyli za zmianą pogody. Wraz ze zwiększonymi opadami deszczu zwiększyła się ilość kolizji. Wciąż wielu rowerzystów lekceważy przepisy prawa o ruchu drogowym, a kierujący samochodami nie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Wraz ze zmianą pogody nastąpiło znaczne pogorszenie warunków jazdy. W słoneczne dni zdarzało się że w ciągu doby nie została odnotowana żadna kolizjaZmniejszenie przejrzystości powietrza i przyczepności kół, powiązane z wydłużeniem drogi hamowania doprowadziło do zwiększenia ilości zdarzeń drogowych – głównie kolizji. Oprócz pojazdów ucierpiały elementy infrastruktury drogowej, najczęściej znaki i lampy Dużo szczęścia miał kierujący Fordem Fusion, który tylko dzięki barierom na moście nie wpadł do rzeki Nielby.

Zwracamy również uwagę na to, że zdarza się kierowcom jeździć bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie przeprowadzonych w dniu 6 lipca 46 kontroli pojazdów, to 11 kierujących i 5 pasażerów nie używało ich w ogóle.

Policjanci zwrócili również uwagę na rowerzystów i pieszych. W trakcie przeprowadzonych działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w dniu 12 lipca, policjanci interweniowali kilkadziesiąt razy wobec tej grupy osób. Najczęstszym wykroczeniem było przejeżdżanie wzdłuż przejść dla pieszych – w tym przypadku policjanci ujawnili 17 wykroczeń. Nadal zdają się nie trafiać do rowerzystów apele o korzystanie z dróg rowerowych na odcinkach gdzie zostały one oddane do użytku – zwłaszcza wzdłuż ulic Przemysłowej i Kcyńskiej.