Znalazły przepis na kłopoty - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Znalazły przepis na kłopoty

Data publikacji 12.07.2018

W internecie można znaleźć przepis na wszystko. Przepis na wykonanie glutka - Slime challenge wprawił w nie lada kłopoty troje małych dzieci. Żadne z nich nie okazało się na tyle dojrzałe, aby zawczasu przemyśleć swoje postępowanie. Musieli interweniować policjanci.

Okres wakacyjny sprzyja pojawianiu się w umysłach dzieci różnych pomysłów. Wiele zagrożeń daje się omówić z wyprzedzeniem, jednak kreatywności małych dzieci nie sposób niekiedy odgadnąć.

We wtorek pod wieczór ochrona jednego z wągrowieckich marketów poinformowała policjantów o zatrzymaniu trzech nieletnich, którzy dokonali zniszczeń towaru.

Policjanci którzy podjęli interwencję zastali sprawców - troje dzieci, dwójka z nich była rodzeństwem. Najstarsze z nich ukończyło 9 lat, a najmłodsze 7lat. Postanowili oni wakacyjny wieczór uatrakcyjnić sobie kreatywnym robieniem glutka.

Dzieci podczas oglądania kanału na Youtube zaobserwowały, jak mieszać składniki różnego rodzaju produktów chemicznych, aby samemu wykonać glutka. Po wejściu do marketu udały się w regały drogeryjne i zakasały rękawy. W kąciku pomiędzy alejkami zgromadziły miskę, łyżeczki, farby, piankę do golenia, płyny do prania, kleje, odżywki do włosów i jeszcze kilka innych przedmiotów i rozpoczęły przyrządzać miksturę według obejrzanego wcześniej przepisu.

Chęć wykonania własnego glutka była tak silna, że nie pomyślały, że są w sklepie a towar który zużywają nie jest ich własnością. Dzieciom do zabawy posłużyły produkty za blisko 150 złotych. Przednią zabawę zakończyła ochrona sklepu, a na miejsce została wezwana policja.

Policjanci w rozmowie wytłumaczyli dzieciom co jest złego w ich zachowaniu. Na miejsce wezwani zostali rodzice, którzy pokryli straty wyrządzone przez dzieci. Na zwykłym szlabanie może się jednak nie skończyć, gdyż całość sprawy zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wągrowcu.

foto. youtube.pl