Stan (nie)bezpieczeństwa na drogach w sezonie letnim - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Stan (nie)bezpieczeństwa na drogach w sezonie letnim

Data publikacji 02.07.2018

Opisywanie poszczególnych zdarzeń drogowych za pomocą cyfr i wpisywanie ich w tabele, to dobre narzędzie aby zobrazować skalę i poruszyć wyobraźnie tych niekiedy mniej rozważnych. Należy jednak pamiętać że każda cyfra, to kolizja, wypadek, tragedia ludzka dotykająca całej rodziny.

 

Rozpoczął się okres wakacyjny. Czas urlopów, wypoczynku, podróży. Niezależnie czy poruszamy się samochodem, rowerem, motocyklem, autokarem, pomyślmy o naszym bezpieczeństwie, aby nie być wpisanym w „statystykę”. Ta z roku na rok w okresie wakacyjnym jest coraz gorsza.

Liczba zdarzeń w Ruchu drogowym dla Województwa Wielkopolskiego w trzecim kwartale w poszczególnym roku kalendarzowym

Najwięcej, bo blisko połowę zdarzeń odnotowano na drogach wojewódzkich, w godzinach 14:00 – 22:00. Do najtragiczniejszych dni można zaliczyć piątki, soboty i niedziele.

Jedna trzecia wszystkich zdarzeń to zderzenia boczne pojazdów, związane z nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu. Skutki zdarzeń najmocniej związane są z prędkością pojazdów w nich uczestniczących, stąd zwracamy uwagę na dostosowanie prędkości do obowiązujących na poszczególnych odcinkach dróg. Policjanci są zadaniowani do przeprowadzania częstych kontroli prędkości, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych.Policjanci dokładają wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej.

Wszyscy zadbajmy o to, aby wpłynąć pozytywnie na „statystykę”.