Kolejne prawa jazdy zatrzymane - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Kolejne prawa jazdy zatrzymane

Data publikacji 13.06.2018

Podczas minionego weekendu policjanci kilkanaście razy zatrzymywali do kontroli osoby, które znacznie przekroczyły prędkość. Kilka z nich straciło prawo jazdy.

Przekraczanie prędkości w znacznej mierze wpływa na skutki zdarzeń drogowych. Im większa prędkość tym, skutki zdarzeń są bardziej tragiczne.

O tym że prędkość równa się śmierć, przekonują nas nie tylko kampanie społeczne Policji, różnych fundacji, ale także skutki tych drogowych szaleństw, braku rozwagi, umiejętności, ale również szacunku dla tych którzy chcą dalej żyć.

Obszar zabudowany powinien dawać gwarancję bezpieczeństwa. Z pewnością zapomniał o tym 22-letni kierowca Nissana, który w miejscowości Brzezno Stare w piątkowy wieczór poruszał się z prędkością 111 km/h, chwilę wcześniej jadący tą samą drogą 35 letni kierujący mercedesem przekroczył prędkość o 57 km/h, natomiast kierujący Volkswagenem 41 letni mężczyzna poruszał się tam z prędkością 110 km/h.

Dwóch z kierujących straciło prawo jazdy i otrzymał 400 złotowy mandat, natomiast jeden z nich otrzymał mandat w kwocie 900 złotych, gdyż poruszał się nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.