Nauka poprzez zabawę - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Nauka poprzez zabawę

Data publikacji 04.06.2018

Policjanci trafiają do dzieci z ważnymi treściami poprzez zabawę. W tym celu wykorzystują grę profilaktyczną zakupioną ze środków Gminy Skoki, Gminy Wągrowiec i Gminy Wapno.

Nie od dziś wiadomo że dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę. Fakt ten został wykorzystany przez wągrowieckich policjantów, którzy wyrabiają dobre nawyki poprzez zabawę właśnie. W tym celu wykorzystywana jest profilaktyczna gra edukacyjna.

Funkcjonariusze mogą z niej korzystać dzięki współpracy z Gminnymi Ośrodkami Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skokach, Wapnie i Wągrowcu, które przekazały środki na jej zakup.

Sama gra, to uniwersalne narzędzie, które można dopasować do każdej grupy wiekowej graczy. W przypadku młodszych dzieci pytania głównie dotyczą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Starsze dzieci i młodzież zmagają się z pytaniami z zakresu zagrożeń alkoholizmem, narkomanią, cyberprzemocą, czy odpowiedzialności prawnej.

Najważniejszym jest fakt, że w tej grze nie ma przegranych, bo najcenniejsza jest wiedza, jaką uzyskują poszczególni jej uczestnicy.