Sprawa włamań rozwiązana - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Sprawa włamań rozwiązana

Data publikacji 01.06.2018

Policjanci ustalili osoby podejrzane o dokonanie kilku włamań na terenie ogródków działkowych Nad Nielbą.

W połowie maja do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zgłosili się właściciele domków letniskowych znajdujących się na terenie ogrodów działkowych Nad Nielbą w Wągrowcu. Poinformowali oni o włamaniach do ich altan i pomieszczeń gospodarczych. Łupem sprawców padły elektronarzędzia. Policjanci rozpoczęli czynności wykrywcze.

Nie minął tydzień od zdarzenia, a Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze zgłoszeniem. Będący na nocnej zmianie wągrowieccy przewodnicy psów służbowych, patrolowali ulice centrum. Około godziny pierwszej w nocy zauważyli idących ulicą Kasprowicza dwóch mężczyzn. Podjęta czynność wylegitymowania ujawniła, że jeden z nich posiadał przy sobie przedmiot, który mógł wykorzystać do siłowego otwarcia drzwi, czy rozerwania kłódki.

Temat został sprawdzony. Poczynione dalsze ustalenia przez funkcjonariuszy operacyjnych, dały mocne podstawy do przypuszczeń, że patrol prewencji wylegitymował osoby mogące stać za włamaniami do domków letniskowych.

W zeszłą środę mężczyźni zostali zatrzymani, a skradzione narzędzia wróciły do właściciela. Wykonane czynności procesowe pozwoliły na zebranie dowodów i postawienie zarzutu dokonania włamań do kilku pomieszczeń. Za to przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że okazja czyni złodzieja i wciąż są osoby, które interesują się cudzym (naszym) mieniem. Postępujmy roztropnie, nie trzymajmy wartościowych rzeczy na widoku. W drzwiach montujmy solidne zabezpieczenia. Im lepsze zabezpieczenia, tym większa szansa na to, że potencjalny włamywacz po prostu się zniechęci.