Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jak się zachować w sieci, by być bezpiecznym w realu oraz Super Wiewiórka w Skokach

Data publikacji 14.05.2018

Policja i Straż Pożarna podejmowały działania na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkołach w Skokach i Jabłkowie.

Ubiegły tydzień był bogaty w wydarzenia o charakterze edukacyjno-profilaktycznym dla dzieci szkół podstawowych w Skokach i Jabłkowie. Na początku tygodnia przeprowadzono w tych szkołach lekcje o bezpieczeństwie związanym z dostępem do nowych technologi.

Dzieci miały przybliżony zakres terminów i pojęć związanych z cyberprzemocą. Przykłady przestępstw i wykroczeń popełnianych na szkodę osób przy użyciu komputera, bądź smartphone-u, podziałały na wyobraźnię i wyjaśniły co poniektóre kwestie.

W kolejnym dniu dzieci w szkole podstawowej w Skokach odwiedzili funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej. W trakcie tego spotkania na tapecie były główne zagrożenia, na jakie mogą być narazeni, a także przepisy, jak w takich sytuacjach się zachować. Dużą atrakcją była prezentacja sprzętu z którego Policja i Straż korzysta w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. To spotkania odbyło się w ramach realizacji programu PCK Super Wiewiórka – przyjaciółka Kuby i Oli, którego celem jest wykształcenie nawyków dbałości o bezpieczeństwo, higienę, tolerancję i pomoc potrzebującym.