Długi majowy weekend - podsumowanie - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Długi majowy weekend - podsumowanie

Data publikacji 07.05.2018

Kilkanaście kolizji, trzy wypadki drogowe, kilkadziesiąt interwencji związanych z zakłóceniem ładu i porządku publicznego – podsumowujemy stan bezpieczeństwa podczas majowego weekendu.

Długi majowy weekend, wielu upłynął pod znakiem wyjazdów. Od 27 kwietnia br. do 6 maja policjanci prowadzili wzmożone działania, aby wszyscy podróżujący mogli bezpiecznie dotrzeć do celu i wrócić do swoich domów, w tych dniach na wągrowieckich drogach łącznie odbyto 40 służb patroli drogówki.

Przez 10 dni doszło do 3 wypadków, w których 3 osoby zostały ranne. Odnotowano również 10 kolizji, w których na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Niestety podczas tego czasu policjanci zatrzymali na terenie powiatu wągrowieckiego 3 nietrzeźwych kierujących, w całym województwie było aż 198 pijanych kierowców. Każdy z nich to potencjalny sprawca wypadku. Kontroli podlegał również stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a także przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości.

Policjanci prewencji przeprowadzili 73 interwencje dotyczące m.in zakłóceń ładu i porządku publicznego, awanturujących się nietrzeźwych i innych sytuacji konfliktowych. Policjanci przeprowadzili również 12 interwencji domowych, a także 8 interwencji dotyczących zakłócenia ciszy.

W trakcie wieczornego koncertu na płycie Rynku w dniu 1 maja nad bezpieczeństwem bawiących się wągrowczan czuwało 22 funkcjonariuszy prewencji, wspartych przez 8 funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji KWP w Poznaniu. W trakcie trwania imprezy masowej, jak również po jej zakończeniu nie doszło do żadnych ekscesów.

Przypominamy, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów, nadal obowiązują.