Owocne debaty społeczne w gminie Skoki - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Owocne debaty społeczne w gminie Skoki

Data publikacji 30.04.2018

W ubiegłym tygodniu wągrowieccy policjanci spotkali się z mieszkańcami gminy Skoki. Owocne rozmowy z mieszkańcami podczas debat, które odbyły się w Jabłkowie i Skokach przybliżyły wągrowiecką Policję do problemów lokalnej społeczność.

Ideą a zarazem celem przeprowadzonych debat społecznych jest próba zdefiniowania i wskazania z perspektywy mieszkańców miasta ale także gminy Skoki, czynników powodujących podniesienie poziomu bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, a zarazem tych czynników, które go obniżają.

Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu insp. Magdalena Sławińska, apelowała do mieszkańców na spotkaniu w Jabłkowie, aby wskazali najbardziej dotkliwe dla nich przewinienia i miejsca zagrożone. Podobny apel wypłynął od I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu nadkom. Mikołaja Szydziaka i Komendanta Komisariatu Policji w Skokach asp. Kamili Kamińskiej podczas piątkowego spotkania w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Skokach. Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos podkreślił również że bezpieczeństwo wspólne zależy od wszystkich, a pozostawienie policjantów samych sobie nie jest dobrym rozwiązaniem.

W trakcie rozmowy z mieszkańcami, część uwag zgromadzonego audytorium dotyczyła zachowania samych funkcjonariuszy i sposobu przeprowadzania przez nich interwencji, część niewłaściwych rozwiązań infrastrukturalnych. Mieszkańcy wskazali miejsca zagrożone np. niewłaściwym zachowaniem się młodzieży, a także osób wypoczywających nad pobliskimi jeziorami.

Wszystkie uwagi pozwolą na dalszą profesjonalizację służby oraz kierowanie patroli w te miejsca, gdzie potrzebę interwencji dostrzegają Ci którym tak jak policjantom, najbardziej na bezpieczeństwie zależy, czyli mieszkańcy.