Ogólnopolski Dzień Trzeźwości - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

Data publikacji 26.03.2018

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Wągrowieccy policjanci we współpracy z Gminną Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skokach prowadzili działania profilaktyczno-prewencyjne. Rozpoczęły się one akcją „Alkohol i Narkotyki”.

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości obchodzony jest w 1 poniedziałek poprzedzający Wielkanoc. W 2018 r. dzień ten wypada 26 marca. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skokach prowadzili w związku z tym dniem działania o charakterze prewencyjnym i profilaktycznym.

Od wczesnych godzin porannych policjanci na drodze prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Kilka policyjnych patroli kontrolowało stan trzeźwości kierujących w różnych punktach miasta. Kierujący, podczas kontroli otrzymywali broszury uświadamiające o skutkach działania alkoholu w organizmie, a także przestrzegające przed wsiadaniem pod ich wpływem za kierownicę.

Działania Policji odbyły się również wśród uczniów klas trzecich Gimnazjum w Skokach. Jak wynika z policyjnych statystyk młodzi kierujący zaliczają się do grupy osób najbardziej narażonych powodowaniem zdarzeń drogowych. Stąd uświadamianie tej grupy osób o skutkach wypadków, a także o działaniu alkoholu na organizm człowieka, jest niezwykle ważne.