Konsultacje z policjantami na IX Powiatowych Targach Edukacyjnych - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Konsultacje z policjantami na IX Powiatowych Targach Edukacyjnych

Data publikacji 26.03.2018

W piątek 23 marca odbyły się IX Powiatowe Targi Edukacyjne. Wśród wystawców nie zabrakło Zespołu Szkół nr 2 w Wągrowcu, prowadzącego klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Tam można było porozmawiać z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Wągrowieccy policjanci współpracują z Zespołem Szkół nr 2 w Wągrowcu w szerokim zakresie na mocy porozumienia podpisanego przez dyrekcję z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu. W trakcie trwających targów edukacyjnych policjanci mieli możliwość spotkania się zarówno z młodzieżą kierującą swe kroki do szkoły średniej, jak również z przyszłymi absolwentami, którzy zastanawiają się co dalej ze swoim życiem zrobić. Osoby zainteresowane otrzymały informację, jakie warunki trzeba spełniać, aby móc służyć w Policji, a także jak wygląda proces rekrutacji.

Funkcjonariusze Policji tworząc 100 tysięczną formację, wspólnie odpowiadają za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji powinien być świadomy, że jako funkcjonariusz będzie musiał poddać się szczególnej dyscyplinie służbowej obowiązującej w Policji i podporządkować się jej podczas pobytu w szkole policyjnej, w trakcie odbywania szkolenia zawodowego oraz w okresie co najmniej 25 lat pełnienia służby w Policji. To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna.

 

Osoby chętne do służby w Policji  znajdą więcej informacji w informatorze: KLIKNIJ TUTAJ