Oszuści atakują działając na legendę policjanta - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Oszuści atakują działając na legendę policjanta

Data publikacji 13.03.2018

Zgłosiło się do nas pięć osób, do których zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza KPP w Wągrowcu, za każdym razem wypytywał rozmówcę o stan konta

Seria prób naciągaczy rozpoczęła się w poniedziałek w godzinach porannych. Wówczas do jednej z mieszkanek Wągrowca zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna. Podając się za policjanta KPP Wągrowiec o nazwisku Jacek Sowa, oświadczył że dzwoni z komendy przy ulicy Taszarowskiej 11. Poinformował, że jest ona w niebezpieczeństwie, a grasująca szajka oszustów posiadający jej dane mogą ukraść jej pieniądze z konta.

Podobne telefony otrzymało jeszcze pięciu mieszkańców różnej części Wągrowca. Za każdym razem charakter rozmowy był podobny. Oszust próbował się dowiedzieć o stan środków na kontach swoich rozmówców, pytając wprost, czy na koncie mają środki pieniężne zgromadzone w kwotach 15 tysięcy i więcej.

Nie ukrywamy satysfakcji, że społeczeństwo jest wyczulone na tego typu sytuacje. Prowadzone działania edukacyjne policyjnych profilaktyków,  informacyjne za pośrednictwem mediów lokalnych, w tym szeroko płynący alert o wczorajszym działaniu oszustów emitowany w lokalnej rozgłośni radiowej sprawiły, że skutecznie udało się zapobiec osiągnięciu zamiarów oszustów. Apelujemy o przekazanie informacji o takiej formie działania oszustów, jak największej liczbie osób, aby zapobiec utracie niekiedy dorobku całego życia.