Wiosna , lato, jesień, zima, nic mej fury nie zatrzyma… - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Wiosna , lato, jesień, zima, nic mej fury nie zatrzyma…

Data publikacji 06.03.2018

Policjanci poskromili zapędy kolejnych piratów drogowych, dając szlaban na prowadzenie pojazdów przez co najmniej trzy miesiące.

W ostatni weekend czterech kierowców straciło prawo jazdy z uwagi na prędkość jaką się poruszali. 22-letni kierujący ze Skoków na wyremontowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 241 w kierunku Bydgoszczy, w miejscowości Brzezno Stare, poruszając się samochodem marki BMW pomimo przejazdu przez obszar zabudowany, nie postanowił zwolnić. Przekroczył prędkość o 96 km/h. Poruszał się za dnia i powinien zauważyć znaki informujące, że wjeżdża w obszar zabudowany. Może prędkość 146 km/h z jaką się poruszał to utrudniła… Oprócz utraty prawa jazdy, mężczyzna otrzymał 500 złotowy mandat i 10 pkt. Karnych

W sobotę i niedzielę, kolejnych trzech kierujących utraciło prawo jazdy. W sobotę około godziny 11:20 na tym samym odcinku drogi policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki Renault Laguna poruszającego się z prędkością 109 km/h. Kolejni kierujący zatrzymani zostali w niedzielę. Kierujący citroenem i oplem przekroczyli prędkość odpowiednio o 75 km/h i 55 km/h. Każdy z nich stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny 400 – 500 zł i 10 pkt.

Przypominamy, że gdziekolwiek się nie znajdujemy, przepisy Prawa o Ruchu Drogowym obowiązują jednakowo – nie zależnie czy znajdujemy się na wąskiej drodze pomiędzy szeregiem zabudowań, czy szerokiej prostej przy której stoją „trzy domy na krzyż”. Jeżeli widzimy znak informujący nas o obszarze zabudowanym, mamy obowiązek stosować się do wynikających z tego ograniczeń.