Akcja trzeźwość – kontrole kierujących ciężarówkami - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Akcja trzeźwość – kontrole kierujących ciężarówkami

Data publikacji 05.02.2018

Nietrzeźwi kierujący są nadal plagą polskich dróg. Co najważniejsze, nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla innych. Nie pomagają apele, utrata prawa jazdy, co wiąże się z innymi konsekwencjami. Nadal są spotykani na naszych drogach.

Odnotowywane na ternie Polski coraz częstsze zdarzenia drogowe z udziałem kierujących pojazdami ciężarowymi sprawiło że Policja przeprowadziła akcję sprawdzeń stanu trzeźwości tej grupy kierujących.

Akcja rozpoczęła się dzisiejszego poranka. W ciągu kilku godzin policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wągrowieckiej jednostki policji skontrolowali kilkuset kierujących pojazdami ciężarowymi.

Wbrew naszym życzeniom nie każdy kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy. Poddany kontroli stanu trzeźwości kierujący ciągnikiem siodłowym Man z Naczepą 42-letni mieszkaniec Litwy, miał w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu.

Ten kierujący już dalej nie poprowadził swojego zestawu. Pojazd został sholowany,  mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji, usłyszał zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. Teraz jego losem zajmuje się sąd.