Akcja trzeźwość – kontrole kierujących ciężarówkami - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Akcja trzeźwość – kontrole kierujących ciężarówkami

Nietrzeźwi kierujący są nadal plagą polskich dróg. Co najważniejsze, nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla innych. Nie pomagają apele, utrata prawa jazdy, co wiąże się z innymi konsekwencjami. Nadal są spotykani na naszych drogach.

Odnotowywane na ternie Polski coraz częstsze zdarzenia drogowe z udziałem kierujących pojazdami ciężarowymi sprawiło że Policja przeprowadziła akcję sprawdzeń stanu trzeźwości tej grupy kierujących.

Akcja rozpoczęła się dzisiejszego poranka. W ciągu kilku godzin policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wągrowieckiej jednostki policji skontrolowali kilkuset kierujących pojazdami ciężarowymi.

Wbrew naszym życzeniom nie każdy kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy. Poddany kontroli stanu trzeźwości kierujący ciągnikiem siodłowym Man z Naczepą 42-letni mieszkaniec Litwy, miał w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu.

Ten kierujący już dalej nie poprowadził swojego zestawu. Pojazd został sholowany,  mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji, usłyszał zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. Teraz jego losem zajmuje się sąd.