Rodzicu, czy znasz swoje dziecko? - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Rodzicu, czy znasz swoje dziecko?

Data publikacji 25.01.2018

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu przeprowadzili spotkanie z rodzicami nastoletnich uczniów szkoły średniej przy ul. Kościuszki w Wągrowcu. Rodzice dowiedzieli się odpowiedzialności prawnej osoby nieletniej i jak zmienia się ona w chwili uzyskania przez nią 17-go roku życia, powiedzieli także o symptomach zachowań dzieci uzależnionych.

Coraz mniejsza ilość czasu jaki rodzice mogą poświęcić swoim dzieciom z różnych względów wpływa na to, że tracą u nich swój autorytet. Dzieci szukają zrozumienia i zauważenia wśród grup rówieśniczych, grup zainteresowań, często szukają „przyjaźni” w internecie. Policjanci przedstawili również powody dla których młodzież sięga po środki odurzające – narkotyki, dopalacze, alkohol - oraz daleko idące skutki, przede wszystkim społeczne, jakie wywołuje ich zażywanie.

Młodzież jest bardzo podatna na wpływy innych osób. To wykorzystują osoby sprzedające środki odurzające przedstawiając je jako najłatwiejsze i najlepsze rozwiązanie. Człowiek po odurzeniu swojego organizmu wprawia się w stan euforyczny w którym znikają jego problemy.

Rodzice mieli okazję zobaczyć jak wyglądają substancje odurzające, środki halucynogenne, leki psychoaktywne, opiaty. Policjanci przedstawili jakie są sposoby działania handlarzy narkotyków oraz poinformowali jak rozpoznawać u dzieci symptomy sięgania po środki odurzające. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwo używania dopalaczy podkreślając jednocześnie łatwość ich nabycia w internecie.