Podsumowujemy akcję Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowujemy akcję Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie

Data publikacji 28.12.2017

Policjanci prowadzili działania od 22 grudnia do drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie odnotowaliśmy 7 zdarzeń drogowych, w których jedna osoba została ranna, policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych zostało w piątek 22 grudnia. Około godziny 20:00 44-letni mieszkaniec Panigrodza kierując Mercedesem miał w organizmie niemal 1,8 promila alkoholu. Godzinę później w Wągrowcu przy ul. Janowieckiej policjanci zatrzymali do kontroli 23-letniego mieszkańca Bobrownik, który kierował samochodem marki peugeot mając niemal półtora promila alkoholu we krwi. Rekordzistą okazał się 55-letni mieszkaniec Lechlina. Mężczyzna został zauważony na drodze przez innego kierującego, jadącego bezpośrednio za nim. Postanowił powiadomić Policję. Po przebadaniu mężczyzny okazało się że w jego organizmie znajdowały się 2 promile alkoholu.

W trakcie trwania akcji odnotowano 6 kolizji i jeden wypadek drogowy. Przyczyny kolizji były różne. W pobliżu Ludwikowa sarna wbiegła bezpośrednio pod jadący samochód marki Ford Mondeo. W miejscowości Lęgniszewo kierujący Oplem Astra nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze , stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze a następnie uderzył w ogrodzenie betonowe, w Wągrowcu przy ul. Gnieźnieńskiej pojazd ciężarowy Scania uderzył w rogatkę na przejeździe kolejowym.

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w drugi dzień świąt w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulic Bobrownicka-Leśna. Wykonane na miejscu czynności pozwoliły wstępnie ustalić, że Kierujący pojazdem marki Renault Laguna nie zastosował się do znaku STOP, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącym ul. Bobrownicką Peugeotem. W wyniku uderzenia pojazd marki Peugeot 406 uderzył w drewniany płot znajdującej się nieopodal posesji. W wyniku wypadku 17-letnia pasażerka Peugeota została przewieziona do szpitala. W wyniku uderzenia pojazd marki Peugeot 406 uderzył w drewniany płot znajdującej się nieopodal posesji. Policjanci za rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a okoliczności wypadku będą badane w wszczętym postępowaniu.