Postawa godna do naśladowania - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Postawa godna do naśladowania

Data publikacji 21.12.2017

Niekiedy cichy bohater zjawia się w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie. Takim cichym bohaterem jest pani Aleksandra Zarębska, tegoroczna maturzystka z Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Kcyńskiej w Wągrowcu.

W środę przed południem w gabinecie Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu, odbyło się spotkanie związane z wyróżnieniem Aleksandry Zarębskiej. Młoda 19-letnia uczennica Zespołu Szkół jest tegoroczną maturzystką. Ta pani odnalazła na szkolnym korytarzu zwitek banknotów. Zaraz potem powiadomiła dyrekcję o znalezisku, która rozpoczęła poszukiwania właściciela.

Trwały one do poniedziałku. Osoba która zgubiła pieniądze została rozpoznana przez jednego z pracowników szkoły, gdyż moment w którym plik pieniędzy wypadł jej z kieszeni, został zarejestrowany przez kamerę szkolnego monitoringu.

Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu insp. Magdalena Sławińska i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu p. Jarosław Berendt docenili postawę godną naśladowania, wyróżniając postawę uczennicy. Na jej ręce złożyli również podziękowania dla rodziców, dla których pani Aleksandra może być powodem do najwyższej dumy.