Podsumowujemy działania „prędkość” - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Podsumowujemy działania „prędkość”

Data publikacji 17.07.2017

W ramach akcji wągrowieccy policjanci skontrolowali 159 pojazdów. Wciąż jeździmy za szybko i nieostrożnie. Kierujący wciąż prowadzą po „kilku głębszych”.

W ciągu trzech dni akcji do działań skierowano 23 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wspomaganych przez funkcjonariuszy z innych komórek.

Policjanci skontrolowali 159 pojazdów, z czego 110 kierujących poddanych było kontroli w wyniku ujawnienia przekroczenia dozwolonej prędkości. 4 kierowców straciło prawo jazdy - przekroczyli oni dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Najszybciej poruszał się kierujący Oplem Corsa 119 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce skutkowało to dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy, 500 zł mandatem 10 punktami karnymi.

W weekend odnotowaliśmy również 7 kolizji, z czego trzy spowodowane były przez nietrzeźwych kierujących, a w jednej brał udział motocyklista, który wyprzedzając na motocyklu marki Kawasaki zderzył się z samochodem marki Audi.

W miejscowości Chojna kierujący ciągnikiem rolniczym 27 letni mężczyzna okazał się niechlubnym rekordzistą jeśli chodzi o wynik stężenia alkoholu w organizmie kierującego. Ciągnik którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu. W trakcie jazdy mężczyzna wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Potem chcąc uniknąć odpowiedzialności, ukrył się przed interweniującymi policjantami w domu i zaryglował drzwi. Nie miał również zamiaru dobrowolnie opuścić mieszkania, stąd policjanci siłowo otworzyli drzwi i zatrzymali mężczyznę. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Wstępnie uzyskany wynik wykazał, że w jego organizmie znajdowało się trochę ponad trzy promile alkoholu. Mężczyzna weekend spędził w policyjnym areszcie, dzisiaj złożył wyjaśnienia w sprawie, przyznał się do zarzucanego czynu. Teraz grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i grzywna 5000 zł.