Policja na wakacjach - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja na wakacjach

Data publikacji 17.07.2017

Aby mógł ktoś wypoczywać, to pracować musi ktoś. Wągrowieccy policjanci czuwają nad naszym bezpieczeństwem wszędzie tam, gdzie wymagana jest ich obecność. Dobrą praktyką są spotkania z dziećmi i młodzieżą na różnego rodzaju festynach i półkoloniach

W wakacje policjanci częściej patrolują tereny, gdzie oddajemy się letniemu wypoczynkowi oraz prowadzą działania związane pośrednio lub bezpośrednio z bezpiecznymi wakacjami, tak aby różne aspekty czyhającego na nas zagrożenia skutecznie wyeliminować. Prowadzenie aktywnej profilaktyki jest jednym z elementów zabezpieczenia przez Policję sezonu wakacyjnego

Aby realizować działania prewencyjne, policyjni profilaktycy i dzielnicowi współpracują z przedstawicielami poszczególnych gmin, sołectw, organizatorów festynów, zawodów półkolonii itp.

Od początku wakacji policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży z Gminy Mieścisko na festynie rodzinnym w Nieświastowicach, uczestników kolonii w Kozielsku, a także dzieci z półkolonii z Czeszewa, Smogulca, Panigrodza i Gołańczy.

Każde takie spotkanie to wymierna korzyść dla jego uczestników i podniesienie świadomości o czyhających niebezpieczeństwach, aby po dwóch miesiącach wakacji wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni powrócili do szkolnych ławek.