Na chwilę miała odwrócić się do dziecka - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Na chwilę miała odwrócić się do dziecka

Data publikacji 11.07.2017

Chwila nieuwagi wystarczy, aby doprowadzić do groźnie wyglądającego wypadku. Trzy osoby trafiły do szpitali w Pile i Wągrowcu po tym jak osobowa fiesta uderzyła w drzewo.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano na prostym odcinku drogi powiatowej 1868 w pobliżu miejscowości Kamienica. Kierująca samochodem 29 letnia mieszkanka Wągrowca, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Policjanci którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia na miejscu usłyszeli od kierującej, że odwróciła się na moment do swojego 4-letniego syna, siedzącego na tylnej kanapie. Będzie to na pewno okoliczność badana w trakcie prowadzonego postępowania. Kobieta, jej 4-letni syn i jadący z nimi brat kierującej, zostali zabrani przez załogi pogotowia do szpitali w Wągrowcu i Pile.

Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu kierującej prawo jazdy, gdyż swoim zachowaniem poważnie zagroziła bezpieczeństwu swojemu a także osób które z nią jechały.

Przestrzegamy przed wszelkimi zachowaniami które dekoncentrują nas na drodze. Jeżeli musimy się po coś schylić, sięgnąć lub w skrajnych przypadkach odwrócić się, to zatrzymajmy pojazd na poboczu w bezpiecznym miejscu.