Aktualności

Kierujący z wyrokiem, dwóch nietrzeźwych i trzech piratów którzy stracili „prawko”

Data publikacji 10.07.2017

Wągrowieccy policjanci skutecznie zapewniają bezpieczeństwo na naszych drogach, eliminując jego największe zagrożenia. W przeciągu ostatnich trzech dni zatrzymali trzech przestępców drogowych i trzech piratów, którym zabrali prawa jazdy.

W piątek 7 lipca policjanci wągrowieckiej drogówki zatrzymali uprawnienia dwóm kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W miejscowości Morakowo policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w obszarze zabudowanym jechał 103 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50km/h. Kolejny kierujący to motocyklista, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 127 km/h. 38 latek posiadał prawo jazdy, jednak nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyzna otrzymał 700 złotowy mandat, 10 punktów karnych, zatrzymano również prawo jazdy, natomiast motocykl marki Suzuki jakim się poruszał, w dalszą drogę pojechał na pojeździe dostawczym. W sobotę zatrzymano kolejnego pirata drogowego. 39- letni mieszkaniec Adamowa w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 109 km/h w miejscowości Miłosławice, Mężczyzna stracił prawo jazdy, został też ukarany mandatem 400 złotych i 10 punktów karnych.

Nie było mowy o mandatach w dwóch kolejnych sobotnich przypadkach, zakończą się one postępowaniami sądowymi w związku z przestępstwami jakich dopuścili się kierujący. Krótko po godzinie piętnastej w miejscowości Potrzanowo 45 letni mieszkaniec Świebodzic wjechał do rowu po czym dachował. Mężczyzna stracił panowanie nad autem znajdując się w stanie nietrzeźwości, w jego organizmie znajdowało się ponad dwa promile alkoholu.

Podobne stężenie alkoholu w organizmie (2,2 promila) miał kierujący samochodem Mercedesem Vito. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na ul. Skockiej w Wagrowcu. 43-letni wągrowczanin nie stracił jednak prawa jazdy, ponieważ jak to tłumaczył, był w trakcie jego wyrabiania. Mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień za co grozić mu będzie 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

Stawkę zamyka 20-letni mieszkaniec Bartodziej, który zdecydował się na prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w sobotę przy ul Wojska Polskiego w Wągrowcu. Zakaz został wydany w związku z wcześniejszym prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna decydując się na prowadzenie samochodu naraził się tym samym na karę 3 lat pozbawienia wolności.