Nieodpowiedzialni kierowcy usłyszeli zarzuty - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Nieodpowiedzialni kierowcy usłyszeli zarzuty

Data publikacji 05.07.2017

Od początku wakacji policjanci w powiecie wągrowieckim przeprowadzili kilkaset kontroli pojazdów. Nie każda kontrola przebiegła po myśli kierujących. Trzech z nich wylądowało w policyjnym areszcie.

Policjanci pełniący służbę na drogach powiatu wągrowieckiego od początku wakacji zatrzymali 4 kierujących, którzy zachowali się w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. Trzech z nich zdecydowało się na kierowanie będąc pod wpływem środka odurzającego, natomiast jeden z nich jechał na tzw podwójny gazie, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę 25 czerwca Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w jednym miejscu skontrolowali dwa pojazdy. W trakcie kontroli ujawnili dwóch kierujących, którzy po wypaleniu marihuany zdecydowali się na kierowanie samochodami. W skontrolowanym Fordzie Galaxy, kierujący jak i pasażer – oboje mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego, posiadali przy sobie marihuanę. Podobnie było w kontrolowanym Fordzie Mondeo, którego kierujący zdecydował się na kierowanie po zażyciu marihuany. Przy nim dodatkowo policjanci ujawnili zarówno amfetaminę jak i marihuanę. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W trakcie składania wyjaśnień mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów posiadania narkotyków i kierowania samochodem będąc pod ich wpływem. Policjanci zatrzymali kierującym prawo jazdy, a krew została wysłana do badań.

Kika dni później policjanci skontrolowali jadącego VW Golfem mieszkańca powiatu obornickiego. I w tym przypadku kierujący postanowił najpierw wypalić marihuanę, po czym wsiąść za kółko. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili kolejne 2 gramy marihuany. Podobnie jak wcześniej zatrzymani mężczyźni i w tym przypadku kierujący przyznał się do jazdy pod wpływem narkotyków, składając wyjaśnienia. Policjanci zatrzymali prawo jazdy, a krew została wysłana do badań.

Stawkę nieodpowiedzialnych kierowców zamyka 37 letni wągrowczanin. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w ubiegłą środę w Mieścisku. Policjanci przeprowadzili kontrolę trzeźwości Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdowało się około 1,5 promila alkoholu.

Kierujący będąc pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i otoczenia. Policjanci bezwzględnie eliminują takich kierujących z dróg. Wówczas takiemu kierującemu grożą 2 lata pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojadów i wysoka grzywna.