Dopuścił się szeregu przestępstw, wrócił do aresztu - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Dopuścił się szeregu przestępstw, wrócił do aresztu

Data publikacji 28.06.2017

Kilka miesięcy temu wyszedł na wolność, od tego czasu dopuścił się szeregu ciężkich przestępstw. Policjanci zatrzymali mieszkańca jednej spodwągrowieckich miejscowości, podejrzanego o dokonanie rozboju, wymuszeń rozbójniczych, gróźb karalnych kierowanych wobec wielu osób i znęcania psychicznego.

Mężczyzna został zatrzymany w sobotę w godzinach nocnych po tym jak próbował siłowo dostać się do jednego z mieszkań w Wągrowcu. Kierował również w kierunku domownika groźby pozbawienia życia, posługując się przy tym pałką teleskopową i nożem. Interweniujący policjanci widząc agresywne zachowanie mężczyzny a także jego niepodporządkowywanie się do odrzucenia niebezpiecznych przedmiotów, dokonali jego obezwładnienia przy użyciu paralizatora.

Funkcjonariusze kryminalni ustalili, że 31-letni mężczyzna w ciągu kilku ostatnich miesięcy miał zastraszać i wymuszać pieniądze od osób słabszych fizycznie od siebie. Wywoził pokrzywdzonych do lasu i pod groźbą pobicia wymuszał pieniądze. Policjanci dotarli do szeregu osób pokrzywdzonych. Mężczyźnie przedstawiono łącznie 5 zarzutów: rozboju, wymuszeń rozbójniczych, gróźb karalnych kierowanych wobec wielu osób i znęcania psychicznego. Przy czym mężczyzna zarzucanych czynów dopuścił się krótko po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Wobec mężczyzny został zastosowany środek w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.