29 psów znalazło nowe schronienie - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

29 psów znalazło nowe schronienie

Data publikacji 12.06.2017

Zarzuty utrzymywania zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania usłyszał mężczyzna prowadzący gospodarstwo w Sławie Wielkopolskiej.

Wągrowiecka policja podjęła czynności w związku z informacjami jakie napłynęły od służb zajmujących się opieką nad zwierzętami. Policjanci weszli na teren jednej z posesji w miejscowości Sława Wielkopolska, żeby dokonać kontroli warunków w jakich przebywają psy rasy Bernardyn. Wraz z policjantami kontrolę przeprowadzili funkcjonariusze Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Skoki oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii.

W miejscu przebywania psów panowały niewłaściwe warunki. W pomieszczeniach zalegały odchody, obecne były szczury. Psy nie miały stałego dostępu do wody, a w zamrażarkach znajdowała się żywność z dawno utraconym terminem przydatności do spożycia.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzuty znęcania się nad zwierzętami poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, za co grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji i Inspektora Referatu Ochrony Środowiska w Skokach. Psy znalazły schronienie w schroniskach dla zwierząt. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Wągrowcu w dniu 9 czerwca skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Wągrowcu.

Ładowanie odtwarzacza...