Policjanci aktywni w Dniu Dziecka - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Policjanci aktywni w Dniu Dziecka

Data publikacji 01.06.2017

Policjanci każdego roku towarzyszą organizatorom imprez z okazji dnia dziecka. Dzieci w tych dniach mogą liczyć na obecność Policji na festynach celem zapewnienia bezpieczeństwa, a nawet więcej.

Policjanci Dzielnicowi z Mieściska przy wsparciu profilaktyków z wągrowieckiej komendy, zorganizowali policyjne stoisko na festynie w Szkole Podstawowej w Popowie Kościelnym. Tam dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem służącym policjantom w służbie, przymierzyć umundurowanie ochronne tzw „PZ”.

Dzielnicowi przeprowadzili turniej wiedzy prewencyjnej i ruchu drogowego, podczas którego nagrodzili najlepszych jego uczestników. Przed zawodami sportowymi gdzie wspólnei z dziećmi przystąpili do rozgrzewki, przypominali o zasadach współzawodnictwa i zachowaniach fair play.

Cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przekazane w tak przystępny sposób przybierając formę zabawy, zostały wchłonięte przez wszystkich uczestników zabaw.

W innej części powiatu przedszkolaki z Wapna gościły w Zespole Dzielnicowych w Damasławku. Grupę przyjął st. sierż. Jarosław Sytek, który na co dzień wykonuje w Wapnie obowiązki dzielnicowego. Opowiadał dzieciom o codziennej służbie policjantów, odpowiadał na nurtujące pytania dzieci np. co się robi z przestępcami.

Podczas najbliższych dni policjanci dzielnicowi wspomagani przez policjantów z innych komórek będą aktywnie uczestniczyć podczas zabezpieczania festynów z okazji Dnia Dziecka.